Nepovoleno

Příběh parťáka – Jan

Dnes se s Vámi podělíme o příběh Honzy, který je součástí našeho projektu Restart, který pomáhá mladým lidem po odchodu z DD.
Honza byl v dětském domově od 11 do 21 let a opustil ho po maturitní zkoušce před téměř dvěmi lety. Do domova se dostal kvůli špatné finanční situaci v rodině.
Samotného odchodu z dětského domova se Honza obával, protože si nepřišel dostatečně připravený. Odstěhoval se do malého bytu a našel si práci jako řidič tramvaje. Ze začátku mu však peníze nestačily pokrýt náklady a tak si k práci musel najít ještě brigádu aby se uživil, jelikož mu bylo oznámeno, že má ve městě svého narození dluh na odpadech, které za něho rodiče neplatili. Postupem času se jeho finanční situace zlepšila a mohl skončit s brigádou. V současné době Honza stále pracuje jako řidič tramvaje v Ostravě.
Děkujeme všem, kteří podporují Nadační Fond Veroniky Kašákové, který pomáhá mladým lidem jako je Honza v jejich nelehkých začátcích mimo dětský domov. Děkujeme společnosti Accolade Group za podporu našeho projektu Restart. Velmi si této podpory vážíme.

Leave a comment

Napiš nám >>