Nepovoleno

Poděkování společnosti Hyundai

Všechny milé vážené vedení společnosti Hyundai CZ v ČR,
Obracím se na vás jménem svým, ale i jménem všech našich děti žijících v dětských domovech po celé České republice. Je jich skoro 10 000 a každý rok jich 1000 do dětských domovů přijde a 1000 odejde. Píšu vám jako jedna z nich, jako Veronika Kašáková, která se rozhodla zpříjemnit jejich cestu z dětských domovů do reálného života.
Ráda bych napsala pár řádků o našich hlavních sponzorech, Autosalon Most Suzuki a Hyundai. Nebýt jich, naše cesta pomoci by byla trnitá a rozhodně by nebyla tak pohodlná, jak od samého začátku je. Již třetím rokem objíždíme dětské domovy v ČR, kterých je celkem 142. S naším Nadačním fondem Veroniky Kašákové jsme jich navštívili už 86, najeli jsme 225 292 km a zorganizovali workshopy pro 1038 dětí. Po mnoha zkušenostech, s kterými vždy z dětských domovů odjíždíme, vznikají nové projekty, které hlouběji reflektují tuto problematiku a sestavují efektivní a individuální pomoc pro jedince, které čeká odchod z dětského domova. Na základě analýz ústavní legislativy a šetření během našich výjezdů jsme zjistili, že 70 % bezdomovců, dlužníků a drogově závislých jsou lidé, kteří prošli ústavní péčí. Tato odstrašující čísla nás znepokojila, a proto jsme se rozhodli dát dohromady tým profesionálů, které vysíláme k mladým lidem, kteří jsou těsně před vstupem do praktického života.
Dozorujeme a stabilizujeme jejich život za branami dětských domovů. Doprovodili jsme do života již 10 mladých lidí a dalších 130 mladých lidí kontinuálně dozorujeme. Dle mého mínění je naše činnost velkým přínosem pro společnost jako celek, protože se týká každého z nás. Díky pomoci lidí, kteří pracují v Autosalon Most Suzuki a Hyundai si můžeme dovolit pomáhat v takovém rozsahu. Velmi za to děkujeme. Již 1095 dní jezdíme ve vašich vozech Hyundai a péče a servis, kterých se nám v Autosalonu Most Suzuki a Hyundai dostává, jsou fantastické. Jsme nesmírně vděční za všechny zaměstnance, kteří k nám přistupují vždy vřele a snaží se naši charitativní činnost podpořit maximálně profesionálním i lidským přístupem. Jejich podpora je pro nás více než existenční a my si jí hluboce vážíme.
Ráda bych vyzdvihla zejména péči paní Kristínky Jelínkové, Josefa Solnaře a Josefa Solnaře ml., kteří jsou vždy ochotni a připraveni pomoci našim aktivitám v režimu 24/7. Ráda bych zmínila, že celý tým Autosalonu Most Hyundai a Suzuki již poněkolikáté zorganizoval v Mostě dětský den, na který přišlo více než 6 000 lidí včetně 200 dětí z dětských domovů. Součástí akce byla i výzva veřejnosti k podpoře našich aktivit. Díky své vřelosti a zájmu o problematiku ústavní péče nejen v Ústeckém kraji podpořili finanční částkou 60 000 Kč i další projekty NFVK. Velmi si našich hlavních sponzorů vážíme a tímto dopisem děkujeme i vám, že pod značkou Hyundai vidíme mnohem víc než jen luxusní automobily. Pro nás jsou to hlavně lidé, kteří mají velká srdce a chuť dělat věci, které mají přesah. Takový pro nás totiž je AUTOSALON MOST HYUNDAI a Suzuki!
Jsme vděční, že je máme! Bez nich bychom nebyli tam, kde jsme nyní - v 86 dětských domovech.
Děti z děcáku a Veronika Kašáková - official
Nadační fond Veroniky Kašákové

Leave a comment

Napiš nám >>