Nepovoleno

Podali mi pomocnou ruku, když se všichni otáčeli zády

Již dva dny po spuštění se nám podařilo zajistit dostatečný počet patronů na pomoc prvním mladým lidem 💓 Právě díky Vám dárcům, hrdinům je toto možné.
Michala v životě moc štěstí nepotkalo 😔
Vyrůstal v dětském domově jako nemilované dítě matky, která upřednostňovala domácí mazlíčky nad vlastním synem, ve škole ho šikanovali, zadlužil se a nakonec skončil doslova na ulici.
Ve chvíli, kdy se k němu všichni otočili zády, dobří lidé z Nadační fond Veroniky Kašákové mu podali ruku a pomohli mu postavit se zpátky na nohy.
O pomoc se přihlásil v dubnu 2020.
V současné chvíli bydlí, díky podpoře partnerů, ve startovacím bytě, studuje a pobírá sirotčí důchod.
A co na to sám Michal? 😊
"Veru a její fond jsem oslovil z mnoha důvodu. Ten nejdůležitější je, že jsem neměl kde bydlet, co jíst a prakticky jsem bydlel na ulici. Nemohl jsem dělat ani školu. Neustále jsem se stěhoval od kamaráda ke kamarádovi a bylo to takřka dost šílené. Ale pak jsem zvedl telefon zavolal jsem Verunce a vše se rázem změnilo. Doslova udělali zázrak! Dostal jsem startovací byt v Mostě, kde mohu žít svůj život, věnovat se škole a svým zájmům, koníčkům a prostě všemu co je pro mě důležité. Též mohu řešit různé problémy, které jsem si nesl s sebou a díky tomu všemu už pomalu a jistě mizí. Když člověk chce a má se na koho obrátit tak to jde a jde to mnohém lépe, než kdyby na to byl člověk sám."
A co ty, už také věříš #nadobro?

Leave a comment

Napiš nám >>