Nepovoleno

DD PYŠELY

Ve středu 12.10. jsme navštívili další dětský domov ve Středočeském kraji, DD Pyšely.
Tentokrát jsme měli malou skupinku 8 dětí, které se s námi podělily o své životní příběhy a pozorně poslouchaly, co jsme jim přišli říct.
Do tohoto dětského domova s námi vyjel další náš sponzor a dnes jsme od něj obdrželi zpětnou vazbu k naší práci.
A o tuto zpětnou vazbu se s Vámi chceme podělit, protože nás motivuje jít dál a dál :).

...

"Byl to pro mě silný zážitek a jsme moc rád, že jste mě pozvaly.
Vůbec jsem nevěděl, co mám čekat, ale odjížděl jsem bohatší o velice cennou životní zkušenost. Za to děkuji.

Je jisté, že většině z těch dětí jejich rodiče strašně ublížili a ty děti se s tím každý po svém perou a nechápou to, kdo by to taky chápal? A taky jsem vnímal to, že víte přesně, co se v nich děje a oni poznaly, že mluví s někým, kdo to ví a tak se můžou alespoň trochu otevřít a jsou ochotné Vám naslouchat.

Předáváte dětem velice hodnotné zkušenosti a informace, které jsou svým způsobem platné nejen pro děti z dětských domovů, ale pro všechny lidi obecně. Pod spoustu z toho, co jste řekla bych se podepsal, i když jsem si k tomu došel zase jinou cestou (nevěřím sice na to, že si děti před narozením vybírají své rodiče a svůj “osud”, ale jako pomůcka jak někoho nasměrovat k tomu, aby převzal odpovědnost za svůj budoucí život, to může docela dobře fungovat :) Pochopil jsem, že to je to, co se jim snažíte předat - naučit je smířit se s minulostí, přijmout samy sebe a ukázat jim, jak vzít budoucnost do vlastních rukou. A to mi dává smysl.
Oni si na to na konec musí přijít samy, pokud to mají skutečně pochopit, ale Vy jim s tím můžete strašně moc pomoct.

Myslím, že každou takovou besedou těm dětem zvyšujete šanci prožít hodnotný a šťastný život a věřím, že to je teprve začátek.

Děkujeme a těšíme se na další výjezd za dětmi :).

Leave a comment

Darujte on-line >> Staň se patronem b