Nepovoleno

DD MOST

Dne 15.3. proběhlo další setkání, v rámci projektu Restart, v DD Most s naší koučkou Kamilou Jetmarovou. Besedy se zúčastnily 4 děti.

Beseda začala tím, že si děti vytahovaly kartu emocí, podle toho, jak se momentálně cítí. Tato technika slouží k ventilování negativních pocitů. Mohly si jich vybrat více a pracovaly ve skupině s těmito kartami.

Poté si tahaly kartu ,,Cesta k sobě'', o které s koučkou mluvily a řešily, co pro děti daná karta znamená. Na těchto kartách jsou uv...edeny životní moudra, jelikož osobnost každého z nás je budována převážně zvenčí, a to obecnými pravidly, příkazy, očekáváními a je potřeba růst i zevnitř. Tyto karty slouží právě k tomu, nahlédnout do svého nitra, přemýšlet o životních principech, které nám pomáhají chápat základní lidské hodnoty, znát své talenty, rozumět svým náladám, důvěřovat si a k sebereflexi. Slouží k tomu si uvědomit, že největší sílu a moudrost máme v sobě.

Dále byla použita metoda fotek, kdy po výběru děti fotku popisovaly, aniž by věděly, že vlastně popisují sami sebe ať už co se týče pozitivních či negativních věcí. Tato technika slouží i k uvědomění si, že každý z nás je jedinečný a každému se líbí něco jiného a že je toto vlastně dobře.

Nakonec se děti bavily o svých silných stránkách, a v čem jsou dobří.

Velice děkujeme všem, kteří naše projekty podporují, zvláště Autosalon Most Suzuki a Hyundai, LUKDA Trans a Ústecký kraj.

NFVK

Leave a comment

Napiš nám >>