Nepovoleno

DD KRÁSNÁ LÍPA

Včera dne 10.4. proběhlo další sezení s naší koučkou Petrou Hankovou v DD Krásná Lípa v rámci projektu Restart.

Jako první proběhla reflexe uplynulého času, kdy byly použity karty ,,Cesta k sobě'', kde si oba chlapci našli svou kartu. Tyto karty jsou navrženy tak, aby děti lépe vnímaly a chápaly pomocí ilustrací význam slov. Tyto karty mohou být odrazovým můstkem pro důvěrné povídání či přemýšlení o životních principech, které nám pomáhají chápat základní lidské potřeby, rozumět svým náladám, důvěřovat si, učit se sebereflexi a znát své talenty.

Následně byla použita technika 6-minutového kouče a to ,,kdo jsem''. Děti řešily, jak na ně působí jednotlivá oslovení, nálepky a co s nimi lze dělat. Jaké vlastnosti by chtěli posílit, protože na ní lze stavět, a které potlačit. Jak každý večer posilovat své silné stránky. Technika ,, kdo jsem" slouží k ukotvení sebedůvěry. Šest minut denně stačí k tomu, aby člověk změnil svůj pohled na život. Je dokázáno, že malé dávky pravidelného cvičení s vnitřními obrazy a dobrými pocity jsou účinnější, dochází k trvalým pozitivním změnám. Díky této technice se naučíme objevit svou jedinečnost, ocenit své individuální schopnosti, a rozvíjet emocionální základnu, která vede k opravdovému sebevědomí.

Následně byla použita imaginace na téma, co mě doposud v životě potkalo. Imaginace je schopnost vyvolávat v mysli představy či obrazy. Následovalo malování mapy života, kdy se vyjadřovali různé imaginace různými barvami. Děti mluvily o tom, co je potkalo a co cítily, proč použily určitou barvu a ne jinou.

Atmosféra byla otevřená a příjemná.

Velice děkujeme všem, kteří nás podporujete, zvláště: Autosalon Most Suzuki a Hyundai, LUKDA Trans, Oriflame a Ústecký kraj.

NFVK

Leave a comment

Napiš nám >>