Nepovoleno

DD Duchcov

Dne 25.11. a 9.12. proběhlo další individuální sezení v DD Duchcov v Ústeckém kraji v rámci projektu Restart.

Tématem sezení byly pocity žárlivosti, nedůvěra a strachy z opuštění.

Pro větší zvědomění situací dětí a nalezení východiska se zvolila koučovací technika "Vnímání pozic". Na papírky si děti napsaly své jméno a jména ostatních aktérů situace, kterou řeší a dále jeden papír s názvem POZOROVATEL a druhý NADHLED. Potom si tyto papírky rozložili na zem, s tím, že POZOROVATEL a NADHLED jsou od ostatních vzdáleny. Postupně se děti prováděly celým procesem - všemi pozicemi a vždy si do každé stouply a popisovaly, co a jak cítí. Začíná se pozicí POZOROVATEL, poté si dítě stoupne sám do sebe, pak postupně do ostatních aktérů, znovu se vrací do pozorovatele a naposledy jde do nadhedu (Jaký je vyšší smysl této situace?). Toto cvičení přineslo dětem nové pohledy, zvědomění pocitů, emocí a vlastních požitků, ale také zažily pocit odstupu a pochopení. Toto cvičení bylo emotivní a zároveň je bavila práce v "terénu".

Dalším tématem u druhého sezení byli Vánoce a rodiče, jak to s nimi mají, proč jsou v DD, jak to mají zpracované, proč se za ně stydí a jak se tohoto pocitu mohou zbavit.

Také se pracovalo s Oshův kartami, transformativní tarot karty. Děti se dostaly k tomu, co je to meditace a přítomný okamžik a jak nám můžou být v životě prospěšné. Krátkou meditaci se zaměřením na dech a vnímání vlastního těla si krátce vyzkoušely i prakticky.

Tímto bychom chtěli mnohokrát poděkovat Ústeckému kraji. Velice si vážíme spolupráce. A těšíme se na další spolupráci v rámci našich projektů.

Velice děkujeme všem za podporu, obzvláště: Autosalon Most Suzuki a HyundaiLUKDA TransOriflame a Ústecký kraj.

NFVK

Leave a comment

Napiš nám >>