Nepovoleno

Blog

David

Průvodkyně Jindřiška se setkala s Davidem, který se po prázdninách u babičky vrátil zpět do Dětského domova Dlažkovice. I když bylo Davidovi o prázdninách 18 let, v domově bude dál zůstávat než dokončí školu a bude připravený na odchod. Kvůli zranění z tábora si teď bohužel musí dát pauzu od svých oblíbených sportovních koníčků. David s Jindřiškou řešili výzvy přicházející s novým školním rokem a začátkem autoškoly. Jsme rádi, že se David na plnění svých osobních cílů těší a průvodkyně Jindřiška mu je oporou, na kterou se může kdykoliv obrátit. Děkujeme všem sponzorům NFVK za podporu projektu Restart, který doprovází mladé dospělé z dětských domovů k osamostatnění se.
#nfvk #restart #project #meeting #support #dogood #happy

Kája

Průvodkyně Jindřiška se opět setkala s Kájou v rámci pravidelných setkání v projektu Restart. Kája si moc užila prázdniny, které trávila i se svými sourozenci u své mámy, kde i teď po prázdninách zkouší dlouhodobý pobyt. Kája doufá, že bude vše bez problémů a mohla by u své mámy už zůstat. Kromě změn v bydlení je u Káji i veliká změna ve škole, kdy nastoupila do prvního ročníku, kam se moc těšila a kde se jí zatím moc líbí. Máme z Káji i její zlepšené rodinné situace velikou radost. Průvodkyně Jindřiška je Káje stále na blízku a má proto možnost se na ni vždy obrátit jak se svými potřebami tak i se sdílením úspěchů.
#nfvk #restart #project #progress #changes #student #newschool #meeting #dogood #happy

Jakub

Průvodkyně Jindřiška poslala pozdrav z posledního prázdninového setkání s Jakubem z projektu Restart. Jakub trávil celé prázdniny mimo dětský domov u své sestry, kde si společný čas moc užil a zároveň načerpal spoustu energie na velmi náročný rok, který ho čeká. Jakub je letos v posledním ročníku školy, čeká ho autoškola a zároveň přemýšlí o odchodu z dětského domova Dlažkovice. S průvodkyní měl Jakub možnost probrat detaily povinností, které by měl udělat před samotným odchodem z DD. Jsme moc rádi, že se Jakub zodpovědně připravuje na odchod z dětského domova a jeho průvodkyně je mu vždy nablízku.
#nfvk #restart #project #dogood #support #happy #amazing #progress #newchallenge

Sára

Průvodkyně Terezka se opět setkala se Sárou z dětského domova Vysoká Pec. Sára si moc užila prázdniny, ale zároveň se už těšila na začátek školy. S průvodkyní během příjemné procházky probraly změny, které od minulého setkání nastaly. Místo dalšího setkání má vybrat Sára, aby pro ni bylo co nejpříjemnější a aby si s průvodkyní společně strávený čas užily. Děkujeme všem našim průvodcům za jejich skvěle odváděnou práci, kdy se na každé setkání s mladými dospělými pečlivě připravují a jsou jim velikou oporou na jejich cestě k osamostatnění se. Díky profesionálnímu přístupu každého z průvodců má projekt Restart výsledky, kdy mladí lidé, kteří vyrostli v dětských domovech mají pocit samostatnosti a stability v životě.
#nfvk #restart #project #meeting #dogood #support #happy

Vanesa

Naše milá průvodkyně Evelin se opět setkala s Vanesou z projektu Restart. I když má teď Vaneska složitější období, tak ho zvládá velmi dobře a je stále pozitivní. Mezi její hlavní cíle momentálně patří škola a stát se make-up artistkou, v čem jí její průvodkyně podporuje a je jí oporou. Každý člen v projektu Restart má svého průvodce, kterému se může na pravidelných setkáních vždy svěřit a říct si o pomoc s věcmi, se kterými si neví rady. Děkujeme všem sponzorům za podporu NFVK a projektu Restart. Díky vám můžeme pomoc mladým dospělým z dětských domovů realizovat.
#nfvk #restart #project #dogood #support #happy

Osobnosti za oponou

Zveme vás na vernisáž fotografií, která proběhne od 20.9 od 18:00 hodin do 27.9 2022 v Kafe Pragovka. Vystavené fotografie jsou talentovaného Ladislava Rostaše, který vyrostl v dětském domově ve Vysoké Peci a byl součástí projektu Restart. Během jeho působení v projektu si postupně plnil svůj sen stát se fotografem, kdy mu NFVK pomohlo se zprostředkováním foťáku od společnosti Fotolab.cz a poté Láďu podpořil i Svatební salon Delta počítačem, aby mohl fotky i upravovat. Výtěžek z vernisáže půjde z části na podporu NFVK a z části na spolek Hvězdy dětem. Máme velikou radost, že se bývalému členovi projektu Restart daří a dosáhl svých cílů, na kterých usilovně pracoval. Zároveň si moc ceníme jeho iniciativy pomáhat dál dětem, které také vyrostly v dětských domovech. Pokud chcete podpořit talentovaného člověka a přitom přispět na dobrou věc, budeme moc rádi, pokud přijdete na Láďovu vernisáž portrétů významných osobností.

Natálka

Natálka z projektu Restart má za sebou další návštěvu zubaře, kde několik sezení pracovali na opravě zubů. Po poslední návštěvě by už měla být Naty bez komplikací a mít vše v pořádku. Tímto opět děkujeme našim partnerům paní Evě Jiřičné Carollinum, Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové a Dobrý skutek, z.s. za možnost finančně podpořit Naty na její dlouhé cestě ke zdravým zubům. Jen díky tak důležité podpoře a finanční pomoci můžeme pomáhat hradit finanční výlohy mladých dospělých z dětských domovů, kteří by si jinak nezbytnou péči nemohli dovolit.
#nfvk #carollinum #nadaceolgyhavlove #dobryskutek #together #support

Deny

Průvodkyně Terezka se opět setkala s Denym, který průvodkyni pozval k sobě domů, aby se pochlubil postupným zútulňováním bydlení s přítelkyní. Deny se od minulého setkání s Terkou setkal i s tetou z dětského domova, ve kterém vyrostl a měl ze setkání radost. Terka také předala dárek balíčku kosmetiky od společnosti Oriflame, která našemu parťákovi udělala velikou radost a moc za ní děkuje. Děkujeme všem našim sponzorům na podporu NFVK a projektu Restart.
#nfvk #oriflame #together #support #happy #cosmetics #thankyou #restart #project #meeting #youngadult #progress

Martina

Průvodkyně Terezka se opět setkala s Martinou, která se nedávno stala dvojnásobnou maminkou. Průvodkyně viděla, jak Martinka i nadále vše skvěle zvládá a byla ráda, že má velikou oporu v tetách z dětského domova. Martina zároveň přemýšlí o dodělání vzdělání, aby v budoucnu mohla sama pracovat v dětském domově a pomáhat tak dál. Jsme moc rádi, že se holky mají dobře a jsou spokojené.
#nfvk #restart #project #dogood #support #happy #family #baby #newborn #amazing

David

Průvodkyně Jindřiška nám poslala pozdrav z letního setkání s Davidem, který je v projektu Restart. David tráví prázdniny mimo dětský domov Dlažkovice, ve kterém vyrostl a je u své babičky, kde se plně věnuje fotbalu. Průvodkyně měla radost, že si David užívá léto a je spokojený. Děkujeme všem, kteří projekt Restart podporují a umožňují nám tak setkání s mladými dospělými z dětských domovů realizovat.
#nfvk #meeting #restart #project #dogood #summer #holiday #support #happy

Darujte on-line >> Staň se patronem b Kalendář >>
Přihlášení k odběru novinek
Pokud máte zájem dostávat novinky, zanechte nám email.
Nezobrazovat