Nepovoleno

DD Ústí nad Labem Severní Terasa

Dne 14.6 jsme navštívili Dětský Domov Severní Terasa, kde nás čekalo 12 dětí. Vrátili jsme se sem po roce a půl. Tento dětský domov byl první, který Veronika Kašáková navštívila.
S některými dětmi se tak už známe, některé jsme viděli poprvé.

Tato beseda byla i tento den vyjímečná, přivezli jsme si totiž vzácného hosta. Mladou dámu Nikolu Kotlárovou, která přijela za doprovodu Nadačního fondu BEZ-DOMOVA http://www.bez-domova.cz/.

Nikola vyrůstala v dětském domově v Dolních Počernicích, několik let už ale žije na vlastních nohou. Život ,,za branami dětského domova", jak tomu my děti z DD říkáme, jí vystavil několika těžkým zkouškám a potýkala se s velkými existenčními problémy. Bydlela po azylových domech, po známých a ubytovnách. Nikde nebyla doma...
Nikča se ale rozhodla o svou zkušenost podělit s dětmi, které odchod z děcáku teprve čeká a my před ní smekáme klobouk dolů, protože pracuje v Jídelna Kuchařek bez domova, usiluje o vlastní byt, má stálý plat a snaží se normálně žít a to je pro nás obrovský uspěch. Děkujeme tak nadačnímu fondu BEZ-DOMOVA za pomoc, kterou Nikče zprostředkoval a za NFVK a děti, že jste se s námi podělili o zkušenost žít život venku a jaký dokáže být.

Rádi bychom všechny děti ušetřili všech těchto zbytečných pádů.

Proto NFVK spojilo síly s nadačním fondem BEZ-DOMOVA a společně ukážeme ještě více příběhů než jen ten VERONIKY A KARLA KAŠÁKOVÝCH.

NFVK

Leave a comment

Napiš nám >>